Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Dobre obiektywy pasujące do lustrzanek.

Ultra szerokokątny obiektyw Sigma 10-20 stworzony został specjalnie dla aparatów cyfrowych o matrycy APS-C. Dzięki niesamowitemu polu widzenia (aż 102 stopni), świetnie sprawdza się tam gdzie trzeba zrobić szerokie kadry na przykład krajobrazy czy architektura. Duża liczba przesłony powoduje, że obiektyw świetnie nadaje się do fotografowania we wnętrzach i pozwala zatrzymać się na fotografowanym obiekcie. Doskonale wypadnie zatem podczas fotografowania w wąskich pomieszczeniach.

widok przez obiektyw
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Obiektyw Sigma 10-20 jest to dość spory, ale jednocześnie krótki i zwarty. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardziej jasnego zooma standardowego aniżeli ultra szerokokątnego. Dopiero gdy zobaczy się na jego przód, w którym usytuowana jest stosunkowo niewielka soczewka, to zobaczyć można do której klasy zaliczyć można ten zoom. Zoom 10-20 mm należy do klasy obiektywów z linii EX, czyli pośród najlepszych pod względem własności obiektywów, wysokiej jakości obrazu, trwałym wykonaniu i dużej odporności. Towarzyszy temu matowe wykończenie, które jednym się podoba, a innym nie.Jednak całkiem udanie maskuje ono fakt, stworzenia większości obudowy obiektywu z materiałów sztucznych. Zoom waży jedynie pół kg. Pierścień pracuje lekko i sprawnie, ale nieco głośno, zarówno w automatyce, jak i w trybie ręcznym. Seria EX jest przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników i odznacza się wysokim stopniem zaawansowania konstrukcji. Trzy soczewki niskodyspersyjne SLD prawie całkowicie niwelują aberrację chromatyczną. Zniekształcenia są natomiast niwelowane przez soczewki asferyczne. Sigma 10-20 ma wbudowany system ostrzenia wewnętrznego - przedni element jest nieruchomy, co pozwala na wykorzystanie filtrów polaryzacyjnych oraz osłony tulipanowej. Samo ustawienie ostrości odbywa się bardzo szybko i cicho dzięki zastosowaniu silnika ultradźwiękowego HSM. Nowe, wielowarstwowe powłoki przeciw refleksyjne oraz specjalna konstrukcja obiektywu, niezwykle skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju duszki, przy fotografiach pod światło - co jest niezwykle ważną zaletą przy obiektywie o tak sporym kącie widzenia - .

fragment obiektywu
Author: Ryan Bodenstein
Source: http://www.flickr.com
Głównymi zaletami obiektywu Sigma 10-20 są: bardzo dobre jakości obrazu w centrum pola; dobrze kontrolowane aberracje chromatyczne; znikomy astygmatyzm, cichy autofokus; dobra praca pod mocne światło, trwałe wykonanie oraz niewielkie rozmiary.

Kliknij tu i zdobądź więcej info (https://www.waterbobble.pl/) na prezentowany tutaj temat. Takie dane również wpadną Ci w oko, zatem nie zastanawiaj się długo, a przestudiuj to zagadnienie.

Sigma 10-20 to zdobywca licznych nagród. Jest podziwiany przez wszystkie strony i czasopisma fotograficzne a także przez jego użytkowników. Wysoka jakość poparta jest aż trzyletnią standardową z możliwością jej przedłużenia do 5-ciu lat.