Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Gry na familijne wieczory

Planszowe gry – pomimo unowocześnienia cywilizacji – nadal cieszą się dużą popularnością oraz są ikoną w wielu rodzinach w trakcie spędzania wieczornych chwil z sobą.


wakacje nad jeziorem
Author: Irene Grassi
Source: http://www.flickr.com


grają w nie zarówno dzieci, jak i dorośli, ponieważ są one w pewien sposób symbolem ponadczasowości oraz zabawy, łączącej wszystkich członków familii. Coraz to nowsze wydania, a także i te sprzed kilku lat mogą pochwalić się swymi wiernymi fanami oraz jeszcze przez dłuższy okres pozostaną na piedestale w kategorii rozrywki.


program
Author: Narcotango
Source: Narcotango


Jedną z planszówek jest Prawo dżungli, będąca polską wersją gry o nazwie Jungle Speed. Oparta jest ona przede wszystkim na kartach, które podczas zabawy leżą przed wszystkimi graczami. Każda ma różnorodne symbole. Jeśli grający mają odmienne karty, muszą jak najszybciej chwycić za berło drewniane i stojące po środku stołu. Jeśli ktoś nie zrobi tego albo gdy się pomyli – dostaje karę w postaci jednej albo wszystkich odkrytych kart. Prawo dżungli jest grą szybką, a bawić się w nią ma możliwość nawet 30 osób. Każde pudło posiada berło, woreczek oraz 104 karty. Jeśli ktoś jednak chciałby wcielić się w czarny charakter, koniecznie zagrać musi w Colt Express, gdzie musi obrabować pociąg – podobnie jak inni gracze.

Jeżeli chciałbyś zbadać sprawę, przejrzyj nasz następny wpis, w którym czeka na Ciebie istotna treść (http://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,o-nas.html). Rozwiąże ona wszelkie Twoje wątpliwości.

Zarazem jednak musi zebrać jak największą ilość łupów, nim zrobią to inni. Każda rozgrywka to pięć rund po dwie fazy.


Kolejną perfekcyjną rozrywką na rodzinne wieczory jest Patchwork gra dla dwóch osób, w której łączy się skrawki materiałów, tworząc jednocześnie nowy wzór.
Stworzona została na wzór gospodarowania niechcianych już kawałków, co w przeszłości było bardzo modne. Gra to około 30 minut, podczas których gracze muszą połączyć najlepsze materiały oraz utworzyć efektywną kołdrę.