Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Jak zakupić obiektyw, żeby złapał najlepsze momenty.

Fotografia jest działalnością artystyczną, która opiera się na bardzo dobrym przedstawieniu elementów otaczających na zdjęciu. Czasami bywa to bardzo mozolna sztuka, ponieważ te części nadzwyczaj często są w ruchu. Jednak technika wykonania aparatów fotograficznych a także wszelkiego rodzaju akcesoriów do nich, poszła do góry, dlatego można pstrykać zdjęcia nawet w szczególnie niesprzyjających okolicznościach. Naturalnie w zależności czy osoba trudni się fotografią zawodowo czy hobbystycznie to przewidziane są bardzo różniące się aparaty.


aparat
Author: Heather
Source: http://www.flickr.com
Aparaty te różnią się właściwościami oraz co najważniejsze półką cenową. Przykładowo można opisać dwa modele firmy sigma, która jest głównym wytwórcą modeli aparatów także akcesoriów fotograficznych. Parametry samych aparatów są bardzo często bardzo podobne. Lecz akcesoria (na przykład obiektywy do aparatów cyfrowych) w zależności od sposobu użytkowania, odróżniają się już bardzo znacząco. Opiszemy obecnie dla przykładu dwa nadzwyczaj porównywalne obiektywy firmy sigma. Pierwszym z nich jest obiektyw sigma 17-50mm. To jeden z najbardziej spoistych obiektywów, jaki został stworzony jedynie pod matrycę APS-C. Jest to ogromnie maleńki obiektyw o długości niespełna dziewięćdziesięciu dwóch milimetrów. Jest to obiektyw o ogromnie dobrej statyczności obrazu - więcej tutaj. Można go wykorzystywać do wykonywania naprawdę ekstremalnych zdjęć (skok ze spadochronu czy w trakcie podróży samochodem). Drugim obiektywem, jaki to powinno się przedstawić jest obiektyw sigma 70-300. Jest to zdecydowanie bardziej użyteczny i lekki obiektyw, który to może poszczycić się 1 z najlepszych skal odwzorowania. Właśnie dzięki temu może być stosowany do fotografowania makro.


aparat fotograficzny
Author: yb putro
Source: http://www.flickr.com
Wielka ogniskowa, jaką ma obiektyw sigma 70-300 bardzo dobrze sprawdza się w wykonywaniu zdjęć przyrody. Szczególnie idealny jest do fotografowania owadów, które są nadzwyczaj płochliwe. Dzięki zastosowaniu tego obiektywu należy fotografować przyrodę, a w szczególności owady z dalszej odległości przy zatrzymaniu nadzwyczaj dobrych detali. Podsumowującjak widać istnieje na rynku nadzwyczaj wiele obiektywów, które różnią się od siebie parametrami oraz zastosowaniem. Warto pamiętać, aby nabywać taki, jaki najlepiej będzie pasował do fotografa i jego upodobań - czy sigma 70-300 jest dobra.