Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Jaki prezent będzie najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka z okazji najbliższych urodzin? Kilka pomysłów!

Jeśli nie masz akurat pomysłu na prezent, który będzie właściwy dla Twojego nastoletniego dziecka, wówczas na pewno dobrze trafiłeś - oto kilka inspiracji dotyczących tego, co teraz jest na topie i co właściwie każde dziecko chciałoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z podarunków, które ucieszą praktycznie każdego dzieciaka są niewątpliwie gry komputerowe. Pamiętaj jednak, aby zawsze wybierać poszczególne tytuły z głową - tak aby wspierały rozwój Twojego dziecka, a nie na odwrót.

gry komputerowe
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com
Jakie zatem dokładnie tytuły są polecane dla dzieciaków? Jeżeli mowa o mniejszych dzieciach, na pewno doskonale sprawdzą się dla przykładu Fineasz i Ferb gry. To cała seria gier pokazujących śmieszne przygody dwójki przyjaciół - Fineasza i Ferba. Fineasz i Ferb gry pomagają dziecku zrozumieć mechanizmy otaczającego go świata i uczą empatii. Jest to seria gier produkowana przez Disney'a, więc praktycznie w ciemno można zakładać, że niewątpliwie będą one odpowiednie dla najmłodszych - -> sprawdź.

W przypadku nieco starszych dzieci tego rodzaju gry niestety się już nie sprawdzą - najczęściej dzieci oczekują już czegoś odmiennego. Wówczas możesz zaoferować im dla przykładu Transformers gry, które są bardzo podobne do przygód Fineasza i Ferba, jednak równocześnie mają innych bohaterów i są skierowane do nieco starszych dzieci. Transformers gry niewątpliwie sprawdzą się znakomicie również w przypadku dzieci, które lubią filmy o transformersach.

Jeżeli natomiast Twój nastolatek interesuje się tematyką wojenną, wtedy bez wątpliwości niezłym pomysłem będą gry typu Shadow Warrior czy na przykład Sztuka (Interesuje Cię malarstwo? Przyjrzyj się ofercie na abstrakcje obrazy) Wojny. Istotne jest, abyś wybierał gry, w których nie epatuje się bez potrzeby nadmierną przemocą czy agresją (kliknij w źródło). Przykładowo Sztuka (touch of art galeria - najlepsze dzieła malarskie on-line) Wojny uczy dzieci mądrego, a przede wszystkim odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Jeśli chcesz zapoznać swoje dziecko trochę z historią, a na dodatek wykształcić w nim poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, wtedy takie gry jak na przykład Shadow Warrior bez wątpliwości będą właściwym pomysłem.nastolatkowie
Author: Dima Viunnyk
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jaką grę wybierzesz, zawsze powinieneś na dodatek sprawdzać, ile czasu nastolatek spędza przy komputerze. Zbyt duża liczba godzin spędzanych na graniu nawet w najfajniejsze gry zdecydowanie nigdy nie jest dobrym pomysłem.