Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Które monety warto zbierać?

Numizmatyka jest jednym z najbardziej popularnych jak też rozpowszechnionych na szeroką skalę, hobby na globie. Zbieranie monet jest pasjonujące , ale dla wielu ludzi to inwestycja, jaka po latach zwróci się i to ze sporą nawiązką.


Musimy tylko wiedzieć, jakie monety warto zbierać, a jakich korzystniej unikać, bowiem nie przedstawiają sobą żadnej wartości.
skup starych monet
Author: Derek Hatfield
Source: http://www.flickr.com


Numizmatycy doskonale wiedzą, jakie monety gromadzić oraz zdają sobie sprawę z tego, że ich hobby jest dość kosztowne. Unikatowe monety, które możesz zdobyć na targach, aukcjach, albo w antykwariatach oraz na jarmarkach staroci, mogą przedstawiać sobą olbrzymią wartość, ale musimy to wiedzieć, aby wybrać je z grona bezwartościowych blaszek. Kiedy nie masz pojęcia jaką wartość przedstawiają twe monety, odwiedź skup starych monet. Tam specjalista wyceni twe skarby.


Monety możemy podzielić na kilka kategorii i czasem trudno zdecydować się, jakiego rodzaju numizmaty będziemy zbierać. Z reguły, numizmaty dzielą się na obiegowe, okolicznościowe oraz kolekcjonerskie. Warto przy tym zaakcentować, iż monety okolicznościowe są wybijane na specjalną okazję, dla przykładu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Zajrzyj do tego portalu i kontynuuj oglądanie (http://equiversum.pl/pl/c/Kaski-i-okulary/29) interesujących artykułów. Jest ich tam sporo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Monet tychże nie ma zbyt wiele, co automatycznie podnosi ich wartość, nawet z chwilą wydania. Takie monety wchodzą w skład monet kolekcjonerskich, zaś do ich wykonania stosowane jest złoto bądź srebro. Monety obiegowe natomiast są wybijane przez mennice w każdym kraju w bardzo dużych nakładach oraz posiadają one głównie funkcję płatniczą.
Natomiast kolekcjonerskie monety są edytowane w niedużym nakładzie, jaki maksymalnie wynosi paręnaście tysięcy sztuk. Są one wysoce pożądane przez wszystkich numizmatyków, dlatego też osiągają wysoką cenę na wolnym rynku.