Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Militaria online – akcesoria do samoobrony

W aktualnych czasach niełatwo o atak w nieoczekiwanym momencie. Dotyczy to przede wszystkim mało bezpiecznych okolic, ale nie tylko. Jak się okazuje nawet w bezpiecznych miejscach można spodziewać się napastników. Jak się zabezpieczać?


przekrój - muzyka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu warto?


Produkty dedykowane do samoobrony mogą w istotnym stopniu wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Napastnik nierzadko liczy na to, że w łatwy sposób uda mu się pozyskać telefon, czy portfel, gdyż wystarczy tylko po prostu zastraszyć swoją ofiarę - to właśnie dlatego tak często stają się nimi kobiety. Nierzadko zdarza się, że skuteczne jest postawianie się złodziejowi, szczególnie jeżeli całe wydarzenie ma miejsce w lokalizacji często odwiedzanej przez przechodniów. Napastnik wówczas obawia się, że ktoś inny może utrudnić mu działania i często rezygnuje. Niestety, zdarza się jednak i tak, że opór ze strony ofiary w praktyce budzi dużą agresję. Wtedy o wiele lepiej jest oddać pieniądze, telefon, tudzież inną wartościową biżuterię, bo przecież życie człowieka i zdrowie znacznie jest ważniejsze niż tego rodzaju przedmioty. Jeżeli natomiast okolica, w której mieszkamy bądź pracujemy nie jest bezpieczna, warto postarać się o przedmioty, jakie mogą ułatwić nam samoobronę, a także zwiększyć pewności siebie.


odzwierciedlenie - muzyka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Obrona przed przestępcąDługopis taktyczny Fisherpen to najlepszy przykład, że nieduże nawet militaria mogą być bardzo funkcjonalne i praktyczne.

Bardzo ciekawy tekst, prawda? Zobacz też inne posty, gdyż w tamtym miejscu nasza strona jest nie mniej wciągająca i zaabsorbuje Cię bez reszty.

( ) Przedmiot ten wygląda jak zwykły długopis, ale w razie zagrożenia pozostaje wygodnym narzędziem obrony – możemy z jego udziałem założyć dźwignię, albo uderzyć napastnika. Oprócz tego konkretne modele mają specjalną końcówkę, dzięki której wybijemy szybę.

Popularny jest również gaz pieprzowy. W momencie zagrożenia wystarczy go użyć, aby zaskoczyć przestępcę i zyskać czas na ucieczkę. Właśnie z tego powodu jest on, tak samo jak długopis taktyczny Fisherpen, skutecznym rozwiązaniem. To niewielkie przedmioty, jakie bez problemu zmieścimy w kieszeni, a tym samym zawsze są pod ręką. Nawet jeśli liczyć będą się sekundy, w prosty sposób będzie można go wyjąć i efektywnie obronić się przed groźnym napastnikiem. Tego typu gadżety można bez problemu zakupić w punktach proponujących militaria. Poznaj pełną ofertę na stronie CQB Tego rodzaju gadżetów jest faktycznie sporo, dlatego nie będziemy mieć problemów z wybraniem danego asortymentu.