Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Wyjątkowość naszego wybrzeża - wypraw się na wydmy i słodkie jeziora do Łeby

Szukasz ustronnej, niedostępnej dla szerokiej grupy wycieczkowiczów miejscowości nad Bałtykiem? Najlepiej z dala od miast, dziką przyrodą (parki narodowe), trasami spacerowymi? Rowy domki już czekają już na ciebie, to jedno z interesujących miejsc na naszym wybrzeżu. Szukając większego kurortu ze scenerią morze-jeziora zatrzymamy się w Łebie.

Wybrzeże Bałtyku
Author: Maciej Kasprzyk
Source: http://www.flickr.com
Rowy to wyjątkowa wieś pod wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, do której prowadzi faktycznie jedna „większa” droga. Rowy domki „otulone” są wodą i nietkniętą naturą z wszystkich stron. Z praktycznie każdego miejsca kurortu nad wybrzeże Bałtyku mamy nie więcej jak kilkanaście minut. Ciut dalej położony duży zbiornik słodkiej wody - przybrzeżne jezioro Gardno. Niedaleko Rowów łączy się z morzem rzeką. Cała wieś ciągnie się wzdłuż długiej i prostej plaży, a idąc w stronę wschodnią natrafimy na wyjątkowy na skalę międzynarodową Słowiński Park Narodowy z wydmami.Rowy domki letniskowe (zarezerwuj - <) to ponadto świetny punkt zaczepienia dla ruchliwych turystów. Na mapie szlaków rowerowych widnieją jako jedna z miejscowości w której możemy rozpocząć rajd. Terenowcy i poradniki turystyczne sugerują, wręcz proszą o zwiedzanie bicyklem (pożyczymy także w wypożyczalniach) z jednego ważnego powodu. Okolica pełne piasków i wydm powoduje, że nie wszystkie miejsca będą dostępne dla mobilnych samochodowo. Kolejnym argumentem za dwoma kołkami, napędzanymi ludzkimi nogami, jest bliskość przyrody - pojazd zawsze ogranicza pole widzenia turysty.

Jeśli szukasz tej samej scenerii, ale większego kurortu masz do wyboru kwatery Łeba. To większa i lepsza baza wypadowa do innych polskich miejscowości na nadbrzeżu (częściej widnieje jako miejsce docelowe lub przystanek). Łeba to miasteczko otulone wodami i lasami- od zachodniej i wschodniej strony jeziorami, od północy Bałtykiem. Również doprowadza turystów tu jedyna duża droga.

Dla wycieczkowiczów pragnących wyzwań nie ma rzeczy nie do zrobienia. Oba kurorty, bliskie nietkniętej przyrodzie i wodzie morskiej i słodkiej stanowią dobry przystanek dla tych, którzy decydują się na przemarsz pieszy polskim wybrzeżem. Tutaj jest się gdzie zatrzymać, tutejsze domy wypoczynkowe, kwatery, a nawet pensjonaty czekają na żądnych przygód turystów przez cały rok.