Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Co powinno się zwiedzić w czasie zwiedzania Wisły?

Niemalże każdemu Polakowi miejscowość Wisła kojarzy się nierozerwalnie z Adamem Małyszem. Nic w tym dziwnego, gdyż z pewnością dzięki jego sukcesom, miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Rzecz jasna nikogo nie dziwi, z jakich powodów małyszomania była wielką dumą dla miasta. Dlatego też zdecydowanie warto odwiedzić tę miejscowość. Jeżeli interesuje nas Wisła kwatery są do wynajęcia przez cały rok, a miejsc do zwiedzania na pewno nie zabraknie.


Beskid niski
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Wycieczkę zacznijmy właśnie od Adama Małysza. Niezwykle interesującym miejscem jest Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji. Mamy możliwość oglądania rzeźby skoczka. Teoretycznie nic w tym niezwykłego, jednak wykonana jest ona z... czekolady. Dawniej nie była ona chroniona szklaną gablotą, w związku z czym gromnica z Matką Bożą co pewien czas traciła części. Smakowita rzeźba kusiła, dlatego aktualnie nie można jej dotykać. Wszyscy miłośnicy sportów zimowych muszą zobaczyć galerię, w której odnaleźć można wszystkie trofea mistrza. Kolejną atrakcją jest z pewnością skocznia im. Adama Małysza. To najistotniejsze miejsca dla jego fanów. Należy jednak pamiętać, że Wisła ma także bardzo dużo innych atrakcji. Ciekawy jest Zamek Prezydenta RP, który służy jako rezydencja głowy państwa.

Rzecz jasna można go zwiedzić, jednakże trzeba pamiętać, że wywieszona nad budynkiem flaga oznacza, że w zamku przebywa obecnie prezydent. Następnie powinno się zobaczyć Zameczek Habsburgów, który został przeniesiony do centrum miasta z Baraniej Góry. W dodatku mieści się w nim świetna restauracja, w której zjemy smaczne posiłki. Jeśli uwielbiamy naturę koniecznie musimy zobaczyć wodospad na Wisełce. Co prawda był on sztucznie stworzony, jednak rzeczywiście wygląda atrakcyjnie. Także przy nim można zatrzymać się na chwilkę i zjeść coś w pobliskiej karczmie. Cudowny jest też widok na Jezioro Czerniańskie. Znajduje się zapora, które nocą jest podświetlana, co wytwarza niepowtarzalny klimat. Jeśli lubimy spacery, zdecydowanie warto udać się na deptak, na którym między innymi znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, oczywiście wśród gwiazd znajdziemy gwiazdę Adama Małysza.


beskidy
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Wisła jest bardzo obfita w atrakcje, w związku z czym jest interesującym miejscem na wakacje lub weekendową wycieczkę. Co jasna głównym motywem jest Adam Małysz, ale mimo upływu czasu Wisła jest nadal odwiedzana dokładnie z tego powodu. Każdy znajdzie w tej miejscowości coś najlepszego dla siebie. W Wiśle nie sposób się nudzić, wielość atrakcji jest wspaniałym sposobem na spędzanie czasu dla każdego, kto uwielbia zwiedzać i poznawać nowe miejsca
.