Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Kilka słów o hodowaniu kotów w warunkach domowych

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt trzymanych w domu. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą może być fakt, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez ludzi. Z tej przyczyny często wybierane są przez osoby, które mają mniej czasu ze względu na pracę i pozostałe obowiązki. W sytuacji gdy mieszka się w stosunkowo spokojnej okolicy, możliwe jest wypuszczanie zwierzęcia na dwór.
Niejednokrotnie jednak dzieje się tak, że kot mieszka w domu w śródmieściu; w takiej sytuacji przebywa jedynie wewnątrz. W takim przypadku dobrze jest gdy kot przynajmniej ma możliwość wyjścia na balkon. Hodowla kotów jest zadaniem stosunkowo łatwym. Wszystko zależy od ilości posiadanych zwierząt, ich rasy i tego, czy jest to hodowla profesjonalna.kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Najczęściej spotykanymi przyjaciółmi człowieka są koty nierasowe, popularnie zwane kotami dachowymi. Najliczniej występują w okolicach wsi, gdzie nierzadko mieszkańcy je dokarmiają. W miastach natomiast ludzie niejednokrotnie przygarniają koty „z ulicy” lub od znajomych. Dobrym rozwiązaniem jest także wzięcie zwierzęcia ze schroniska, gdzie nierzadko są trudne warunki. Wybawienie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku może być przyczyną wielkiego zadowolenia. Ponadto wyprawka dla kota nierasowego zazwyczaj nie jest bardzo kosztowna (kuwety i akcesoria ). Zwierzęta rasowe natomiast są niekiedy bardzo kosztowne i często wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Ponadto zwierzętom|rasowym dość często zdarza się zapadać na choroby o charakterze genetycznym, a średnia długość ich życia jest mniejsza niż w przypadku dachowców.

Źródła wiedzy o kotach Istnieje dużo różnorodnych źródeł, z których można czerpać wiedzę w kwestii posiadania kotów.

Niesłychanie pasjonujący artykuł, czyż nie? Jeżeli również tak sądzisz, to wejdź odmienne pomocne źródła (https://www.eccotravel.eu/p/wycieczki-objazdowe), które pochłoną Cię zupełnie.

Dobrym źródłem są książki o charakterze poradnikowym wydane przez profesjonalnych wydawców. Zawarte są tam informacje dotyczące pielęgnacji zwierzęcia, jego charakteru, a także takich kwestii jak choroby i metody zachowania się w tego typu sytuacjach. Porady takie można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Profesjonalnie prowadzony sklep z poradami może być równie wiarygodnym źródłem wiedzy co poradnik w formie drukowanej. Istnieją też specjalne fora, na których właściciele zwierząt dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi.