Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/monetynews.pl/modules/block/block.module).

Nadaj przedmiotom lepsze życie z pomocą technik decoupage

Widok twojej wysłużonej szafki z drewna już nie wywołuje uśmiechu na twojej twarzy, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci?

Złościsz się, kiedy zniszczona skrzynka zawadza w przejściu twojego garażu? A może szukasz oryginalnego i budzącego podziw prezentu dla przyjaciółki? Mamy na to radę! Decoupage. To prosta, stosowana od wieków, a jednocześnie będąca w stanie zapewnić rewelacyjne efekty technika zdobienia przedmiotów - internetowy sklep decoupage.
Decoupage
Author: distelfliege
Source: http://www.flickr.com
Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata swej urody i okazałości maja już dawno za sobą, a także i tych nowych, aby nadać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Zaczynając naszą kreatywną historię z techniką decoupage wskazana jest odrobina fantazji, nożyczki, papier (tudzież śniadaniowe serwetki) który chcemy nakleić na wybrany przez nas przedmiot, klej oraz warstwa która zabezpieczy nasze dzieło czyli lakier. Wcześniej jednak namyślmy się jaki przedmiot chcemy udekorować. Następnie dobrze zaplanujmy jakiego efektu końcowego oczekujemy - www.tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/PRZEDMIOTY-DO-OZDABIANIA/281. Ułóżmy wycinki, które wybraliśmy w swoistego rodzaju kompozycję i zapamiętajmy jak wyglądają. Pomóc nam w tym może aparat fotograficzny. Zależnie od tego na jakim materiale będziemy tworzyć (drewno, szkło, metal) musimy użyć kleju, odpowiedniego do danej powierzchni. Klej najlepiej jest nakładać delikatnym pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, jak i na same materiały. Nie powinna być to gruba warstwa! Po całkowitym wyschnięciu pociągnijmy wierzchnią część lakierem.
decoupage
Source: http://www.flickr.com
Ważne jest by nie nakładać kolejnej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie jest sucha. Ilość powłok jest zależna od grubości przedmiotów na których pracujemy, a upragniony efekt uzyskujemy wtedy gdy po przejechaniu ręką powierzchni, nie odczuwamy zgrubień i nierówności. Jeżeli odczuwamy pewne niedoskonałości – należy je ostrożnie zetrzeć papierem ściernym i ponownie pokryć lakierem - http://tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/BOZE-NARODZENIE/179.

Dzięki tej niesprawiającej wiele trudności i stosunkowo taniej technice nasza stara szafka przeobrazi się w piękny mebel, skrzynka przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek trafi pokoju naszego dziecka, natomiast koleżanka otrzyma niepowtarzalne kolczyki w stylu, który lubi. Uprzejmie więc namawiam do wypróbowania swoich sił.
Tags: