Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób poprawnie dobrać broń myśliwską na grubego zwierza?

Jeżeli uwielbiasz polowania oraz poszukujesz broni myśliwskiej, to musisz pamiętać o tym, że musi być ona celna oraz wygodna, lecz również estetyczna. Nim zakupisz odpowiedni towar, musisz mieć świadomość tego, jak chcesz jej używać.


pitax.pl/przekaz-jeden-procent
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com


Chodzi o to, że odmienne są wymagania pod względem broni na polowania, a inne pod względem broni do strzelania myśliwskiego. Odmienne będą także ich role oraz atuty. Broń kombinowana wydaje się być doskonałym wyjściem dla takich osób, które jeszcze nie w 100% są pewne, którą branżę myślistwa chcą dobrać. Z broni kombinowanej można by strzelać zarówno za pomocą śrutu, jak i kulami. Doskonale sprawdzi się także przy małej oraz grubej zwierzynie zarówno z większej odległości, jak i z krótkiego dystansu. Lufa śrutowa będzie znakomita przy niewielkim dystansie, lufa kulowa z kolei lepiej będzie sprawdzała się z oddali. Wszechstronność posiada swe olbrzymie zalety, jednak zawsze jest pewnym kompromisem.


Pewnym ludziom może nie odpowiadać określona liczba strzałów bez konieczności przeładowywania. Jest to także powód, dla którego myśliwi najczęściej wybierają dwa rodzaje broni wyspecjalizowane w stronę zwierzyny o różnych gabarytach.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany tekst, to odsyłacz do serwisu (http://www.rent.mybigday.pl/dekoracje-stolu/) pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

W przypadku grubszej zwierzyny, bardzo charakterystyczne na takiego zwierza okażą się kalibry od 7,62 do 9,3 mm. Te większe kalibry będą sprawdzać się zwłaszcza w czasie polowań pędzonych oraz polowań nocnych, gdyż nawet przy w mniejszym stopniu celnym strzale mogą mocno zranić zwierzę.
Jeżeli polowanie jest organizowane w miejscach obfitych w sarnę czy jelenia albo dzika, to można pokusić się o broń o kalibrze przykładowo 65x57(R) lub 7x57(R) z nieco wolniejszą kulą o większym ciężarze.