Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób rozrój internetu odmienił mnóstwo dziecin naszego życia, jak wygląda obecnie rynek komputerowych gier.

Gdy kilkanaście lat temu internet zaczął wchodzić do naszych mieszkań, domów i firm, nikt nawet się nie spodziewał, jaką rewolucją się to stanie. A rewolucja się już rozegrała, bo ostatnie kilkanaście lat to ogromne przesunięcie usług, rozrywki i handlu właśnie do sieci, z jednoczesnym pomniejszeniem dotychczasowych form.

Dotknęło to na przykład branżę rozrywkową, która po dziś dzień nie do końca się może odnaleźć.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej pozycjonowanie stron w Artefakt w tym miejscu, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Nagle okazało się, że zwykłe filmy DVD i płyty straciły rację bytu, bo każdy woli je pościągać za darmo z sieci. Zaczęła się pojawiać potrzeba innych kanałów sprzedaży i dystrybucji, gdyż stare straciły na znaczeniu. Zmiany także w dużej mierze dotknęły rynek komputerowych gier, ale tu zupełnie inny się stał tylko model dystrybucji, ale także możliwości obecnie sprzedawanych gier.
Gra online
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com
W okresie, kiedy dostęp do sieci był znacznie mniejszy, gry przeważnie kupowało się na płytach CD i grało w nie samemu na swoim sprzęcie, dzisiaj wszystko wygląda zupełnie inaczej. Współcześnie gracze coraz częściej wolą grać w gry online, niż w typowe tytuły na płytach. W dużej mierze wynika to z tego, że sporo z takich gier jest bezpłatna, cechuje się bardzo ładną, efektowną szatą graficzną, oraz co najbardziej istotne, można grać z innymi postaciami. Gry są niesamowicie grywalne, niektóre z nich takie jak gra zielone imperium (kliknij tutaj)gromadzą dziesiątki tysięcy grających na całym świecie, a niektóre z nich doczekały się nawet swoich zawodów. Firmy które udostępniają tego typu gry na swoich serwerach za podstawowe granie nic nie każą płacić, ale za wszystkie dodatkowe opcje już tak.Tak więc jeżeli któremuś z graczy nie będzie się chciało mozolnie grać na kolejny poziom albo gromadzić przedmiotów, to może za wszystko zapłacić i dostaje bez czekania. Co ciekawe, graczom zupełnie do nie będzie przeszkadzać, wielu z nich zwyczajnie grywa dla czystej przyjemności i nie zamierza nic kupować, a jest również sporo takich, którzy wolą iść krótszą drogą i przeznaczają wcale nie małe sumy na kupowanie różnych rzeczy w grze.