Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

Jak przyuczyć się jazdy konnej? Najlepiej wybrać się na obóz konny.

Nauka jazdy konnej naturalnie wymaga multum czasu oraz poświęcenia, jazdy konnej nie przyuczymy się w przeciągu kilku miesięcy. Jeżeli potrzebujemy jeździć konno, to przede wszystkim powinniśmy wybrać stosowny, godny polecenia ośrodek jeździecki, jaki zatrudnia doświadczonych oraz wykwalifikowanych instruktorów jazdy.


Nauka jazdy konnej
Author: Paul VanDerWerf
Source: http://www.flickr.com
Instruktorzy nie tylko winni posiadać dobre podejście do kursantów, lecz także do koni - należy traktować je z szacunkiem, troszczyć się o nie i poprawnie karmić. Na początku nauki dobrze zapoznać się z końmi oraz dowiedzieć się, jak należy się z nimi obchodzić. Pamiętajmy, że konie są nadzwyczaj płochliwe, w związku z tym nie zdołamy przy nich robić narwanych ruchów ani krzyczeć. Konie mają również ograniczone pole widzenia, wskutek tego w żadnym razie nie podchodźmy do konia od tyłu. Koń (palcaty dla konia) mógłby się nabawić strachu i instynktownie nas kopnąć. Ucząc się jeździć konno, wypada też dowiedzieć się jakim sposobem czyścić konia oraz w jaki sposób poprawnie je osiodłać. Gdy będziemy już mieć podstawową wiedzę na temat koni, wtenczas możemy począć uczyć się jazdy.


Dobrym pomysłem na skuteczną naukę jest wyjazd na obóz konny - . Na obozach jeździeckich bezsprzecznie prędzej nauczymy się zgodnej jazdy konnej, ponadto na takich obozach możemy także poznać sporo interesujących ludzi. Obozy konne prowadzone są zarówno dla najmłodszych, młodzieży jak także dorosłych, niezależnie od ich poziomu. Nawet osoby, które dopiero zaczynają jeździć konno, odnajdą właściwy obóz konny dla osób początkujących. Przez cały okres trwania obozu będziemy posiadać styczność z końmi, dlatego nasze zaufanie do nich naturalnie się pogłębi. Równocześnie podszkolimy swoje umiejętności, a jazda konna Warszawa bezspornie stanie się dla nas znacznie prostsza - więcej na ten temat. Należałoby zapoznać się z wakacyjną ofertą obozów jeździeckich, gdyż właśnie w miesiącach letnich obozy takie są na ogół aranżowane. Bezspornie odkryjemy nietuzinkowy obóz jeździecki, jaki zrealizuje nasze oczekiwania i jaki pomoże nam poprawić nasze zdolności jeździeckie.