Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/monetynews.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób aktywnie spędzić weekend? Pomysł na ciekawą formę spędzania wolnego czasu w weekend

Zbliża się któryś z kolei weekend, a ty dalej nie wiesz w jaki sposób zagospodarować ten czas w aktywny sposób. Sezon na grilla dobiegł końca i aura na dworze nie zawsze nas rozpieszcza, lecz to jeszcze nie powód żeby siedzieć bezczynnie w domu. Aktywność fizyczna obecnie już dawno przestała zależeć od pogody. Istnieje mnóstwo właściwej odzieży i zabezpieczeń przed opadami deszczu, w związku z tym na pewno odnajdziemy coś odpowiedniego dla nas za normalne pieniądze.

Dobrze jest zaplanować jakiś krótki wyjazd gdzieś blisko. Najczęściej nie doceniamy tego co znajduje się tuż obok. A przecież wystarczy spojrzeć na mapę i znaleźć interesujące przyrodniczo miejsca przykładowo jeziora, większe lasy, różnego rodzaju stawy czy parki krajobrazowe. Można również patrzeć pod kątem zabytków historycznych - wejdź na portal Poza Domem. To znaczy poszukać jakiś ruin zamków, pałaców czy klasztorów. Znaleźć jakieś ciekawe miasteczka i miejscowości gdzieś blisko, a może zabytkowe kościoły. Warto poczytać i przygotować się do wycieczki, okażę się ona bardziej interesująca i dla nas i dla naszych pociech.
sport
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli mamy auto (Polecam prawo jazdy kat b Chełm) i przyzwyczailiśmy się, że za każdym razem jeździmy tylko nim, to może opłaci się dla uatrakcyjnienia wyjazdu przesiąść się na inny rodzaj transportu. Można dajmy na to sprawdzić w jaki sposób biegnie trasa najbliższej kolei oraz sprawdzić jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu trasy. Jeśli jeszcze weźmiemy rowery, to wtedy będzie można przemieszczać się na duże odległości blisko konkretnych stacji. Co sprawi, że mamy więcej możliwości wyboru miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić - święta poza domem.

Warto na taką wyprawę zabezpieczyć się przed deszczem czy zimnem. Założyć nieprzemakalne ciuchy, wziąć wygodne obuwie, posiadać pelerynę chroniącą od deszczu na wszelki wypadek schowaną w plecaku. Nie zajmuje ona dużo miejsca a może być niesamowicie pomocne podczas większej ulewy. Oczywiście przyda się także termos z ciepłą herbatą do ogrzania się, oraz pożywne kanapki aby posilić się podczas jazdy. Tego typu forma spędzenia aktywnie wolnych chwil może być bardziej ciekawa niż normalny spacer po znanej nam już dobrze okolicy. Przy tym możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat terenów, na których mieszkamy.